ერთი ადამიანი უფრო ძვირფასია, ვიდრე ყველა აშენებული ტაძარი - მეუფე საბა
საქართველო, თბილისი - 00:28 | 16.04.2020 ნანახია: 968
ჩვენ გვგონია, რომ ღმერთს სჭირდება ჩვენი მსახურება, ჩვენი მსახურება არის ადამიანების მიმართ, ამიტომაც აღდგომის დღესასწაულის განცდა უნდა იყოს ადამიანების თანადგომის და იმ საფრთხის თავიდან აცილების, რა საფრთხის წინაშეც ჩვენი ქვეყანა დგას და არა მხოლოდ ჩვენი ქვეყანა, არამედ მთელი მსოფლიო, - ამის შესახებ ჩრდილოეთ ამერიკის ეპარქიის ეპისკოპოსმა, მეუფე საბამ "ტვ პირველის" ეთერში განაცხადა.
მეუფის განცხადებით, ერთი ადამიანი უფრო ძვირფასია, ვიდრე ყველა აშენებული ტაძარი და ნებისმიერი ამ ქვეყნად მატერიალური, რაც კი არსებობს,
"ეკლესიებს არავინ გვიკეტავს. სახლში დარჩენა ყველას ეხება, რომ გავუფრთხილდეთ ერთმანეთს. უცხოეთში მყოფმა ეპარქიებმა მიიღეს გადაწყვეტილება, რომ ეკლესიებში მსახურება მრევლის გარეშე ტარდება. ეკლესია არ დაუკეტავს არავის. მსახურება ისევ გრძელდება, მაგრამ გათავისება ხდება იმ დიდი საფრთხის, რომლის წინაშეც შეიძლება დადგეს თუ გინდ ერთი ადამიანი. ერთი ადამიანი უფრო ძვირფასია, ვიდრე ყველა აშენებული ტაძარი და ნებისმიერი ამ ქვეყნად მატერიალური, რაც კი არსებობს, რადგანაც ამას გვასწავლის სახარება, რომ მთავარი არის ადამიანი. ქრისტე ადამიანისთვის მოვიდა და დღეს ადამიანის სიცოცხლე საფრთხეშია", - განაცხადა მეუფე საბამ.