"თეგეტა მოტორსის" სპეციალური შეთავაზება აკუმულატორებზე
საქართველო, თბილისი - 17:11 | 11.02.2020 ნანახია: 791
გარემოს ეროვნული სააგენტო 11 თებერვლიდან საქართველოში ამინდის მკვეთრად გაუარესებას იუწყება, მომდევნო დღეების განმავლობაში მოსალოდნელია ცივი და ნოტიო ჰაერის მასების გავრცელება, ჰაერის ტემპერატურა კი მკვეთრად დაიკლებს. დასავლეთ საქართველოში და მაღალმთიან რაიონებში მოსალოდნელია დიდთოვლობა.
ვინაიდან ტემპერატურა ქვემოთ იწევს, განსაკუთრებულად მნიშვენელოვანია ავტომობილის აკუმულატორზე ზრუნვა. სწორედ ამიტომ 10-დან 17 თებერვლის ჩათვლით, თეგეტა მოტორსი მომხმარებელს სთავაზობს სპეციალურ აქციას, რომლის ფარგლებშიც მომხმარებელი Varta-ს ბრენდის პრემიუმ ხარისხის აკუმულატორებს 20%-იანი ფასდაკლებით შეიძენს.
ამასთანავე Varta-ს აკუმულატორებზე ვრცელდება უსასრულო გარანტია, რაც ნიშნავს, რომ თუ „თეგეტა მოტორსში“ შეძენილი აკუმულატორი დაზიანდა, კომპანია 100%-მდე თანხას აგინაზღაურებთ. თეგეტა მოტორსი 2000 წლიდან არის Varta-ს ოფიციალური დილერი საქართველოში. Varta მრავალი წელია მსოფლიო ბაზრის ლიდერია თავის სეგმენტში.
მეტი კომფორტისთვის, „თეგეტა მოტორსი“ მომხმარებელს "თეგეტა კომფორტის“ მომსახურებას სთავაზობს, რომელიც გულისხმობს ავტომობილის მომსახურებას სერვისცენტრში მისვლის გარეშე. ამ სერვისის ფარგლებში, ასევე შეგიძლიათ ისარგებლოთ აკუმულატორის ადგილზე მიტანა-მონტაჟის და დაქოქვის მომსახურებით - თეგეტას პერსონალური მენეჯერი თქვენთვის სასურველ ადგილას უზრუნველყოფს აკუმულატორის მოტანას, მონტაჟს და დაქოქვის მომსახურებას.
მომსახურების შესახებ დამატებითი ინფორმაციისთვის დარეკეთ თეგეტას ცხელ ხაზზე 226 44 44 ან ეწვიეთ ვებ გვერდს tegetamotors.ge.
აკუმულატორი ავტომობილის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი დეტალია. მისი მთავარი ამოცანა ძრავის სამუშაო მდგომარეობაში მოყვანაა, თუმცა ავტომობილის განვითარებასთან ერთად აკუმულატორის ფუნქცია-მოვალეობები გამუდმებით იზრდება.
აკუმულატორს ხშირად მოიხსენიებენ, როგორც ავტომობილის გულს. სწორედ აკუმულატორი აწვდის ფუნქციონირებისათვის აუცილებელ ელექტრო ენერგიას სხვადასხვა მოწყობილობებს, რომლებიც მძღოლისა და მგზავრთა უსაფრთხო და კომფორტულ მგზავრობაზე არის პასუხისმგებელი.
აღსანიშნავია, რომ ავტომობილების მწყობრიდან გამოსვლის ყველაზე ხშირი მიზეზი, სწორედ აკუმულატორის გაუმართაობაა, რაც კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს აკუმულატორის გამართულად მუშაობაზე ზრუნვის აუცილებლობას, ამასთანავე აუცილებელია პერიოდულად შევამოწმოთ აკუმულატორის შესაძლებლობები - სასიცოცხლო ლიმიტი, ვიდრე უშუალოდ პრობლემის წინაშე აღმოვჩნდებით.