უფალმა პუტინის განცხადება იმიტომ დაუშვა, რომ ქართველები ამბობენ პიდარასტების მხარეს უნდა ვიყოთ და ეროვნული ბოზები გვყავდესო - მეუფე სპირიდონი
საქართველო, თბილისი - 13:22 | 15.07.2019 ნანახია: 1032
სხალთელი მთავარეპისკოპისი, მეუფე სპირიდონი საკვირაო ქადაგებისას შეეხო რუსეთის პრეზიდენტის ვლადიმერ პუტინის განცხადებას იმის თაობაზე, რომ საქართველომ, გერმანიის ჯარების დახმარებით, 1918 წელს მოახდინა აფხაზეთის ოკუპაცია.
მეუფე სპირიდონის განცხადებით, ეს სიმართლეს არ შეესაბამება, თუმცა პუტინის განცხადება "შედეგია ჩვენი ცოდვებისა".
რატომ დაუშვა უფალმა რომ იმ ადამიანს ეს ეთქვა? იმიტომ რომ შენ გარბიხარ გინდა თუ არა პიდარასტების მხარეს უნდა ვიყოო და გინდა თუ არა ეროვნული ბოზები უნდა იყონო ჩვენს ქვეყანაშიო და გინდა თუ არა ეროვნული პიდარასტები უნდა იყვნენ ჩვენს ქვეყანაშიო.
ორი სისტემა ებრძვის ერთმანეთს. ერთია დასავლური სისტემა, მეორე აღმოსავლური, რუსული სისტემა. ერთი სისტემა აკანონებს იმ გათახსირებას, უბედურებას, ერთსქესიანთა ქორწინებას... მეორე სისტემა ამას ეწინააღმდეგება. ერთი სისტემა ზნეობას ეწინააღმდეგება, მეორე შეძლებისდაგვარად ცდილობს, რომ ის კანონმდებლობის დონეზე დაიცვას...
დედაღვთისმშობლის არის საქართველო და შენ ამ ჯოჯოხეთში არ გაგიშვებს. ის ნატო და ევროკავშირი , ეს არის ქვეყნები რომლებიც ამ გათახსირებას აკანონებენ. იძახიან ოკუპანტი, ოკუპანტი რუსეთიო. ფარისევლობაა, ბიჯო, თურქეთი ორჯერ მეტი ოკუპანტი არ არის? ორჯერ მეტი ტერიტორია აქვს წაღებული. რატომ იმას არ ეძახი?..
ეს არის შედეგი იმისა, რომ ჩვენ ვირჩევთ გათახსირებას, ამიტომ უფალი მათხრას აიღებს და დაგარტყამს, რომ არ წახვიდე იმ გათახსირებისკენ
ჩვენ შთაბეჭდილება გვრჩება, რომ ასეთი ამოკვიატება ქვეყნის, ისტერიული და ვაკხანალიური გინება რუსეთის და ა.შ. ეს მიმართულია პირდაპირ მართლმადიდებლობის დანგრევისკენ და მართლმადიდებლობის წინააღმდეგ", - განაცხადა მეუფე სპირიდონმა.