დღევანდელ ზეიმს თან ახლავს მწუხარება ჩვენი თანამემამულის არჩილ ტატუნაშვილის დაღუპვის გამო - მარგველაშვილი მუსლიმებს ნოვრუზ ბაირამს ულოცავს
საქართველო, თბილისი - 14:51 | 21.03.2018 ნანახია: 999
საქართველოს პრეზიდენტი გიორგი მარგველაშვილი ნოვრუზ ბაირამს ულოცავს.
გიორგი მარგველაშვილის მილოცვა მარნეულში, საზეიმო ღონისძიებების დაწყებისას, ადგილობრივ მოსახლეობას ქვემო ქართლის გუბერნატორმა გრიგოლ ნემსაძემ გააცნო.
"გილოცავთ ნოვრუზ ბაირამის დღესასწაულს,
გაზაფხულის, ახლის დაბადების, იმედისა და სიყვარულის ზეიმს.
ჩვენ - საქართველოს მოქალაქეები ერთად ვქმნით იმ დოვლათს, რომელიც ასაზრდოებს ჩვენს ქვეყანას: შრომა და შრომისმოყვარეობა - ეს სწორედ ის სიმდიდრეა, რომელიც აზერბაიჯანელ ხალხს ამშვენებს და სამაგალითოა სხვა ერებისათვის. შეგიძლიათ თამამად იამაყოთ, ჩვენი საერთო სახელმწიფოს მშენებლობაში, თქვენი შრომითა და გარჯით შეტანილი უდიდესი წვლილით.
დღეს მე არ ვარ თქვენთან ერთად, მაგრამ თქვენ გვერდით ვდგავარ, თუმცა დღევანდელ ზეიმს თან ახლავს მწუხარება ჩვენი თანამემამულის არჩილ ტატუნაშვილის დაღუპვის გამო, რომლის ნეშტიც გუშინ გადმოასვენეს.
ვიცი, რომ ასე მხარდამხარ დგომითა და შრომით შევქმნით ძლიერ და თავისუფალ სახელმწიფოს!
კიდევ ერთხელ გილოცავთ და გისურვებთ წარმატებებს ჩვენი ქვეყნის საკეთილდღეოდ!", - აღნიშნავს პრეზიდენტი მილოცვაში.