სოფელ უჩხოში რეაბილიტირებული საბავშვო ბაღი და სასოფლო კლუბი გაიხსნა
საქართველო, თბილისი - 17:40 | 12.02.2018 ნანახია: 1005
აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ ზურაბ პატარაძემ აჭარის მთავრობისა და მუნიციპალიტეტის ხელმძღვანელ პირებთან და მაჟორიტარ დეპუტატთან საქართველოს პარლამენტში ანზორ ბოლქვაძესთან ერთად, სოფელ უჩხოში რეაბილიტირებული საბავშვო ბაღი და სასოფლო კლუბი დაათვალიერა.
თანამედროვე სტანდარტების ერთსართულიანი საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია 2017 წლის 19 მარტს დაიწყო. პროექტი ხულოს მუნიციპალიტეტის „პრიორიტეტული ღონისძიებების“ ფარგლებში განხორციელდა. სამუშაოები ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ „ლაპოტი 2012“ განახორციელა. პროექტის სახელშეკრულებო ღირებულებამ 107577 ლარი შეადგინა. ბაღი 25 აღსაზრდელზეა გათვლილი.
,,სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში ყოველთვიურად ხორციელდება მნიშვნელოვანი პროექტები. დღეს ჩვენ ვიმყოფებით ხულოს მუნიციპალიტეტში, სოფელ უცხოში სადაც რეაბილიტირებული საბავშვო ბაღი დავათვალიერეთ. ბაღში 30 ბავშვი ისწავლის. 110 ათას ლარამდე დაიხარჯა ამ პროექტში. პირველ სართულზე ასევე იქნება სოფლის კლუბი. ეს წარმატებული პროექტი ხელს შეუწყობს მთის განვითარებას. ჩვენი მთავრობა ყველაფერს ვაკეთებთ იმისთვის, რომ არ დავუშვათ მასიური მიგრაცია მთიდან. სწორედ მთის კანონი რომელიც მუშაობს აქ, ის მნიშვნელოვანი ინფრასტრუქტურული პროექტები, რომელიც ხელს შეუწყობს მთაში მცხოვრები ადამიანების დასაქმებას და განვითარებას მთის, არის მთავარი სტრატეგია ჩვენი ხელისუფლების“- აღნიშნა აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ.
ხულოს მუნიციპალიტეტში ამ ეტაპზე 23 საბავშვო ბაღი ფუნქციონირებს.