მოსამართლის მიერ რატიანის მიმართ გამოტანილი გადაწყვეტილებით ძალიან გაკვირვებული ვარ - ეკა გიგაური
საქართველო, თბილისი - 15:17 | 29.12.2017 ნანახია: 2253
ზვიად რატიანის მიმართ მოსამართლის მიერ გამოტანილი გადაწყვეტილებით ძალიან გაკვირვებული ვარ, - ამის შესახებ ჟურნალისტებს რატიანის პროცესის დასრულების შემდეგ "საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს" აღმასრულებელმა დირექტორმა ეკა გიგაურმა განუცხადა.
როგორც გიგაურმა აღნიშნა, დღევანდელი სასამართლოს ყველაზე დიდი პრობლემა იყო ის, რომ იგი წინააღმდეგობას ვერ უწევს სამართალდამცველი უწყებების მოთხოვნებს, განსაკუთრებით, როდესაც საქმე ეხება საზოგადოებისთვის ცნობილ საქმეებს.
,,ვფიქრობ, რომ სასამართლოს ზედაპირული რეფორმით არაფერი შეიცვლება და საჭიროა პოლიტიკური ნება. ბატონი რატიანის საქმესთან დაკავშირებით ბევრი კითხვებია. მთლიანად სისტემა არის მომართული მისი დისკრედიტაციისკენ, რათა საზოგადოებაში შექმნილიყო განწყობები ამ კონკრეტული ადამიანის მიმართ",- განაცხადა გიგაურმა.
ცნობისთვის, თბილისის საქალაქო სასამართლომ პოეტი ზვიად რატიანი ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის ორივე წარდგენილ მუხლში დამნაშავედ ცნო. მას 2 ათას ლარიანი ჯარიმა დაეკისრა.