ვისაც თბილისისთვის სიკეთე სურს, ამ ბიუჯეტს მხარს დაუჭერს - კახა კალაძე
საქართველო, თბილისი - 16:56 | 15.12.2017 ნანახია: 1205
"არ გინდათ სიცოცხლით სავსე ქალაქის შექმნაში მიიღოთ მონაწილეობა?! კი ბატონო, საქმე ლაპარაკის ნაცვლად ქენით. ძირეული ცვლილებების ფონზე უნდა მიეცეს დასაბამი დედაქალაქში პრობლემების დაძლევას. ეს ქალაქი აუცილებლად იქნება შესაძლებლობებით, ენერგიით, სიცოცხლით და სიყვარულით სავსე ქალაქი",- მიმართა ოპონენტებს დედაქალაქის მერმა, კახა კალაძემ.
როგორც კალაძემ აღნიშნა, ის აპირებს „რევოლუციური გარდასახვები“ შეიტანოს ქალაქის განვითარებაში.
„ეკოლოგიური მდგომარეობა, საცობი, პარკინგი, ცხოველთა დაცვის კუთხით არსებული პრობლემები, უსახური შენობები და ქალაქში არსებული სხვა პრობლემების ფონზე მაქვს გააზრებული, თუ რამხელა პასუხისმგებლობაა, ვიყო თბილისის მერი. ჩვენ რევოლუციურ გარდასახვებს შევიტანთ ქალაქის განვითარებაში. ბიუჯეტი, რომელსაც დღეს წარმოგიდგენთ, არის არა ჩემი და ჩემი თანაგუნდელების ინტერესებზე, არამედ თბილისელების სურვილზე მორგებული. ვისაც თბილისისთვის სიკეთე სურს, ამ ბიუჯეტს მხარს დაუჭერს. ეს არის ბიუჯეტი, რომელიც ჩვენს ქალაქს განვითარების ახალ ეტაპზე გადაიყვანს“, - განაცხადა კახა კალაძემ.
კალაძის მიმართვის შემდეგ, 2018 წლის ბიუჯეტის პროექტის წარდგენა ვიცემერმა ირაკლი ხმალაძემ დაიწყო.
მომავალი წლის ბიუჯეტი 861 მილიონი ლარით განისაზღვრა, რაც წინა წლის ბიუჯეტს 60 მილიონით აღემატება.