გამოვიდა საბავშვო წიგნი ჰომოსექსუალი სანტა კლაუსების ოჯახის შესახებ
საქართველო, თბილისი - 12:32 | 12.12.2017 ნანახია: 2173
„სანტას ქმარი. მისტერისა და მისტერ კლაუსის ნამდვილი ისტორია“ - ასეთი სახელწოდება აქვს საბავშვო გამოცემას, რომელიც შემოდგომაზე აშშ-სა და კანადაში გაყიდვაში გამოჩნდა.
შინაარსის მიხედვით სანტა კლაუსი თავის კოლეგაზეა დაქორწინებული. ტოლერანტობის სრული კანონების გათვალისწინებით ქორწინება მხოლოდ არატრადიციული არ არის, ერთი სანტა თეთრკანიანია, მორე კი აფროამერიკელი.
წყვილი მეგობრულად ცხოვრობს. თუმცა არის პრობლემებიც. ქარხნებისა და ფაბრიკების მუშაობა იწვევს გლობალურ დათბობას, ასე რომ სანტას სახლი შესაძლოა დადნეს. ასევე საჭიროა ელფების პროფკავშირებთან ურთიერთობის მოწესრიგებაც. მაგრამ სანტები ყოველთვის პოულობენ შესაძლებლობას ერთმანეთს აკოცონ და ჭიქა რძე და ნამცხვარი მიირთვან და ერთმანეთი გაახალისონ.
წიგნის ავტორი დანიელ კიბლსმიტი, რომელიც ტელეგადაცემა „სტივენ კოლბერის შოუს“ სცენარისტია. გადაცემა ტელეარხ CBS-ის ეთერით გადის.